Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 10.01.2020

Fot. fotolia

Bezpieczeństwo w internecie oraz czy nauce potrzebna jest promocja to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Gosia Sadowska.

Szybki postęp technologiczny spowodował, że internet stał się codziennością w domach, biurach, szkołach. Ułatwia kontakty z ludźmi, dostęp do informacji, do nowinek technologicznych. Ale internet to nie tylko same plusy – internet niesie także wiele zagrożeń, zwłaszcza dla dzieci. „Klikam z głową #keepCTRL” – ruszyła nowa kampania edukacyjna Urzędu Komunikacji Elektronicznej skierowana do dzieci z klas 6-8. O szczegółach projektu mówili Anna Stalewska i Sławomir Kaliski z Urzędu Komunikacji Elektronicznej Delegatury w Olsztynie.

Praca naukowców, odkrycia i najnowsza wiedza o świecie i ludziach bywa daleka od życia człowieka. A szkoda, bo ten fascynujący świat i wyniki badań wpływają często na naszą codzienność. Co i jak robić, żeby naukowcy i wyniki ich pracy byli bliżej ludzi, jak zainteresować szeroko pojętą nauką, by w młodym pokoleniu była chęć zostania naukowcem, niekoniecznie szalonym? Na to pytanie starali się znaleźć odpowiedź Iwona Kieda, rzeczniczka Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie i dr Jacek Szubiakowski, dyrektor Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Aby upowszechnić wiedzę biologiczną Uniwersytet Warmińsko Mazurski już po kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Noc Biologów”. Co przygotowali studenci i wykładowcy z Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie na dzisiejszy festiwal naukowy sprawdzała Małgorzata Sadowska.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, internet, nauka
Noc Biologów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Są wystawy, warsztaty i eksperymenty

Globalne zmiany środowiska przewodnim tematem organizowanej dziś Nocy Biologów. Spotkania z naukowcami odbywają się w 35 placówkach w całej Polsce. Tegoroczna Noc Biologów to między innymi...

Zamknij
RadioOlsztynTV