Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 08.03.2021

Fot. Fotolia.com

O kobietach wykonujących męskie zawody z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciej Świniarski. Nie zabrakło również najnowszych informacji o pandemii SARS-CoV-2.

Trwa Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19. Niektóre osoby przeoczyły termin rejestracji dla swojej grupy. Co zrobić w takiej sytuacji? Wyjaśnia operatorka koronawirusowej infolinii, z którą rozmawiał Robert Lesiński.

Pandemia koronawirusa sprawiła , że wiele spraw załatwiamy on-line, także tych związanych z naszym zdrowiem. O Internetowym Koncie Pacjenta mówił Robert Lesiński

Teoria o tym, że miejsce kobiety jest wyłącznie w domu już dawno jest nieaktualna. Dziś panie znakomicie godzą macierzyństwo z pracą zawodową. Podział na zawody typowo męskie i kobiece jest wciąż silny, choć coraz więcej osób przełamujących utarte schematy. Dziś, w Międzynarodowym Dniu Kobiet, rozmawialiśmy o paniach w „męskich” zawodach.

Jest jedną z niewielu kobiet duchownych w Polsce – Monika Zuber, pastorka oraz teolożka związana z parafią kościoła ewangelicko-metodystycznego w Ełku.

00:00 / 00:00

Stereotypy o męskich zawodach przełamuje także Ewa Grabowska, która od roku jest taksówkarzem.

00:00 / 00:00

Kiedyś piłka nożna kojarzyła się z panami. Dziś kobiety grają i sędziują mecze. Jedną z takich kobiet jest Monika Piekarska, sędzia piłkarski

Coraz więcej pań chce prowadzić tramwaje. W Olsztynie jedną z takich kobiet jest Krystyna Włoch – od kilku lat kierowca autobusu miejskiego, od niedawna także motornicza tramwaju.

Na koniec stycznia 2021 roku w polskiej armii służyło ponad 110 tysięcy żołnierzy, z czego ponad 8 tysięcy to kobiety. Żołnierzem 45. batalionu lekkiej piechoty z 4. Warmińsko-Mazurskiego Batalionu Obrony Terytorialnej jest kpr. Maja Szyprowska.

00:00 / 00:00

 

 

Redakcja: K. Piasecka za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dzień Kobiet
Święto wszystkich pań. Dziś obchodzony jest Dzień Kobiet

Dzień Kobiet obchodzony jest na świecie rokrocznie 8 marca od 1910 roku. Międzynarodowy Dzień Kobiet to święto ustanowione dla upamiętnienia strajku 15 tys. pracownic fabryki tekstylnej...

Zamknij
RadioOlsztynTV