Bliższe spotkania – 07.10.2020
Umiejętność pracy w grupie, hejt i matki oraz projekt „Rodzina Drużyna” to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Iza Malewska i Gosia Sadowska – Bartoszewicz.
Często w ogłoszeniach o pracę pojawia się wymóg – umiejętność pracy w grupie czy zespole. Dlaczego ta umiejętność jest taka ważna dla pracodawców – mówiła Małgorzata Wasyluk, trenerka pracująca z zespołami, przedsiębiorcami, studentami.
Posłuchaj rozmowy
Praca grupowa to także nieodłączny element każdego sportu zespołowego. Jak ta praca wygląda w drużynie – mówił Jarosław Knopik, trener Warmii Energa Olsztyn.
Posłuchaj rozmowy
Surfując po Internecie musimy mieć się na baczności. Zniesławienie, zniewagi, obraza uczuć religijnych, groźby karalne – hejt jest wszechobecny w sieci. Krytyka czy hejt – gdzie jest ta cienka granica mówiła prof. Alina Naruszewicz-Duchlińska z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.
Posłuchaj rozmowy
Bardzo często hejterkami są mamy. Zamiast sobie nawzajem pomagać, robią krzywdę. Dlaczego tak się dzieje mówiła Elżbieta Malinowska, olsztyńska doula, związana z Fundacją „Mlekiem Mamy”, promotorka karmienia piersią.
Posłuchaj rozmowy
Trwa nabór do projektu „Rodzina Drużyna” – „Rozwój usług społecznych na obszarze rewitalizacji Olsztyna”. To program Stowarzyszenia Arka oraz Federacji FOSa. Udział w projekcie jest bezpłatny dzięki finansowaniu ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa. Uczestnictwo w projekcie trwa min. 12 miesięcy. O szczegółach inicjatywy mówił Tomasz Sztachelski z Arki.
Posłuchaj rozmowy
Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska