Bliższe Spotkania – 02.10.2020
Jubileusz Radia Olsztyn, wartości odżywcze grzybów oraz zagrody edukacyjne to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Gosia Sadowska-Bartoszewicz.
2 października 1952 roku rozpoczęła działalność Ekspozytura Polskiego Radia w Olsztynie. Program drogą kablową dotarł do 45 tysięcy odbiorców w 16 powiatach. Dziś dzięki nadajnikom w Pieczewie, Miłkach i Jagodniku dociera do najdalszych zakątków naszego województwa, i nie tylko. O swoich początkach w Radiu i magii radia mówili dziennikarze Ania Minkiewicz-Zaremba i Robert Lesiński.
Posłuchaj rozmowy
Radio Olsztyn to także Pro Studio i wiele nagranych płyt o czym opowiedział Ryszard Szmit.
Posłuchaj rozmowy
Podczas programu życzenia urodzinowe złożył jeden z naszych słuchaczy pan Paweł.
Posłuchaj rozmowy
Zbieramy i jemy je dla walorów smakowych, ale czy tylko? Dietetycy od lat spierają się o to, czy grzyby mają jakieś wartości odżywcze. O tym czy grzyby są zdrowe mówiła dietetyk Anna Szymska.
Posłuchaj rozmowy
Podczas zbierania grzybów bardzo łatwo o pomyłkę, ale swoje zbiory można zweryfikować w punkcie konsultacyjnym w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie. Z klasyfikatorem grzybów Anną Bednarowską rozmawiała Dorota Grzymska.
Posłuchaj rozmowy
Wśród słuchaczy Radia Olsztyn jest wielu miłośników grzybów, jednym z nich jest pan Grzegorz.
Posłuchaj rozmowy
Powstają w całej Polsce. Oferują nie tylko ciekawą formę spędzania czasu, ale jednocześnie nieszablonowy sposób edukacji. Zagrody edukacyjne. Co to takiego i czego można nauczyć się u gospodarza? Wyjaśnia Renata Kierska kierująca Sekcją Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.
Posłuchaj rozmowy
O tym jak to wygląda w praktyce mówiła Katarzyna Maziec, założycielka zagrody Pszczoła w gminie Purda.
Posłuchaj rozmowy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za D.Kucharzewska