Bliższe spotkania – 01.04.2020
Pomoc w dobie epidemii koronawirusa oraz działalność grup wsparcia – to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiała Izabela Malewska.
W Polsce i na świecie trwa walka z koronawirusem. Na pierwszym froncie walczą ratownicy i służby medyczne. Jednak nie są sami.
Wojska Obrony Terytorialnej zaangażowały się w wiele działań wspierających służby medyczne i ludność w tym trudnym okresie. Na czym polega ta pomoc mówiła Monika Jabłońska-Buder, rzecznik prasowy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Okres epidemii to trudny czas zwłaszcza dla osób starszych, samotnych i chorych. I właśnie takim osobom pomoc niosą harcerze. Jaka to pomoc, kto o takie wsparcie może poprosić i pod jakim numerem telefonu – mówiła zastępczyni komendanta Chorągwi Warmińsko–Mazurskiej ZHP im. Grunwaldu harcmistrz Dorota Limontas.
W związku z epidemią koronwirusa wprowadzono wiele ograniczeń. Szkoła i przedszkole przeniosły się do domu, praca w wielu przypadkach przeniosła się także do domu. Zamknięci w domach mierzymy się z nowymi wyzwaniami.
Jak funkcjonują i radzą sobie rodziny zamknięte w czterech ścianach i o grupach wsparcia mówiła Maja Mazur z Fundacji Każdy Ważny, bardzo aktywna osoba w nowej grupie wsparcia „Rodzicielstwo bliskości”.
Jest stres, niepokój, są nerwy. Wielu z nas decyduje się na aktywność w sieci odciągającą uwagę od stresu z powodu koronawirusa. Czy to dobry pomysł i jak to działa psychologicznie mówiła Małgorzata Obara-Gołebiowska, psycholog.
Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska