Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Robią zakupy i pomagają w codziennych sprawach. Coraz więcej wolontariuszy pomaga w czasie epidemii

W Elblągu rośnie liczba osób potrzebujących pomocy w codziennych sprawach.

Organizowana jest pomoc sąsiedzka, włączają się do niej harcerze i członkowie Grupy Widzialna Ręka – Elbląg. Coraz więcej zgłoszeń przyjmuje także Regionalne Centrum Wolontariatu. Grupa dorosłych ochotników od ogłoszenia epidemii codziennie robi zakupy ludziom w kwarantannie, chorym, a także teraz niepełnosprawnym.

Każda osoba potrzebująca pomocy może zgłaszać się telefonicznie do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu. Po weryfikacji jest kontaktowana z osobą, która pójdzie do apteki czy sklepu po potrzebne rzeczy.

Obecnie jest to stałe grono około 40 osób, ale w okresie przedświątecznym Centrum spodziewa się znacznego jej powiększenia. Mamy dużo pracy, ale dajemy radę i zapraszamy

– podkreśla koordynatorka akcji Gabriela Zimirowska.

Centrum liczy też na ochotników, którzy zechcą dołączyć do wolontariuszy. Akcja pomocowa odbywa się według ustalonych reguł – do konkretnej osoby jest przypisany wolontariusz, który pomaga w zakupach, a ochotnicy mają identyfikatory Regionalnego Centrum Wolontariatu, wyposażeni są w maseczki i rękawiczki oraz płyny do dezynfekcji.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, pomoc, zakupy, wolontariat
W elbląskim Ratuszu osobiście załatwimy tylko dwie sprawy. Reszta prowadzona jest wyłącznie online

Od dziś rejestracja nowo narodzonych dzieci w elbląskim Urzędzie Miasta będzie prowadzona wyłącznie on-line, za pomocą platformy ePUAP lub mailowo. W jakich sprawach należy zgłaszać się...

Zamknij
RadioOlsztynTV