Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Biegną po nadzieję dla podopiecznych hospicjum. Każdy pakiet startowy to duże wsparcie

Fot. M. Kwiatkowska

W Olsztynie trwa bieg charytatywny „5 km nadziei”. Jego celem jest zebranie pieniędzy na sprzęt dla hospicjum stacjonarnego i domowego dla dorosłych „Palium”.

Bieg był wielokrotnie przekładany ze względu na sytuację epidemiczną. Teraz, w związku z luzowaniem obostrzeń, organizatorzy zdecydowali, że z zachowaniem zasad bezpieczeństwa wszyscy chętni mogą dziś odebrać pakiety startowe i w dogodny dla siebie sposób uczestniczyć w akcji.

– Chęć pokonania tej trasy zadeklarowało 500 osób – mówi organizatorka imprezy prezes Olsztyńskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego „Palium” Teresa Kocbach.

00:00 / 00:00

Na starcie zameldowało się kilkaset osób, w tym m.in. wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Posłuchaj relacji Mai Kwiatkowskiej

Prezes Teresa Kocbach podkreśla, że za pieniądze pozyskane z pakietów startowych został już kupiony sprzęt dla olsztyńskiego Hospicjum im. Jana Pawła II.

Została kupiona pompa infuzyjna, która służy nam od wielu miesięcy. Zebraliśmy o wiele więcej środków niż koszt pompy infuzyjnej. W dalszym ciągu są one na naszym koncie i będą służyły na uzupełnianie sprzętu medycznego, który jest niezbędny dla naszych pacjentów.

00:00 / 00:00

Trasę wyznaczono od Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie przez Las Miejski. Trasy są oznaczone, a pomocą służą przewodnicy. Nadal można się zgłaszać do udziału w imprezie, która potrwa do godziny 16.30.

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

Autor: B. Gajlewska/M. Kwiatkowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bieg
Olsztyn areną triathlonowego Pucharu Europy. Sprawdź kto wygrał sobotnią rywalizację

Zwycięstwem Francuzki Jeanne Lehair i Norwega Vetle Thorna zakończyły się w Olsztynie zmagania w zawodach triathlonowego Pucharu Europy. Mimo zaledwie 13 stopni temperatury powietrza i 16...

Zamknij
RadioOlsztynTV