DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Olsztyn areną triathlonowego Pucharu Europy. Sprawdź kto wygrał sobotnią rywalizację

Zwycięstwem Francuzki Jeanne Lehair i Norwega Vetle Thorna zakończyły się w Olsztynie zmagania w zawodach triathlonowego Pucharu Europy.

Mimo zaledwie 13 stopni temperatury powietrza i 16 stopni temperatury wody, niektórzy zawodnicy bardzo chwalili sobie taką pogodę. Zwłaszcza reprezentant Norwegii, na którego nie było mocnych.

00:00 / 00:00

TŁUMACZENIE

Jak dla mnie – znakomita temperatura. Nie czuję się dobrze w upałach, a przy takiej, nieco chłodniejszej pogodzie, jestem dużo mocniejszy.

Znakomicie spisał się Mateusz Głuszkowski, który jeszcze rok temu startował jako junior. Dziś, sensacyjnie prowadził na starcie dystansu biegowego. Ostatecznie uplasował się w trzeciej dziesiątce.

W niedzielę, kolejne triathlonowe emocje wokół olsztyńskiego jeziora Ukiel. Amatorzy wystartują na dystansie olimpijskim. Będą mieli do pokonania 1,5 kilometra wpław, 40 kilometrów rowerem i 10 kilometrów trasy biegowej.

Utrudnienia na ulicach Olsztyna. Do niedzieli trwa Puchar Europy w triathlonie

Autor: M.Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w pływanie, Ukiel, zawody, rower, bieg
Była adrenalina i dobra zabawa. Ponad 200 osób stanęło na starcie biegu Twarda Sztuka

Błoto, płonące kłody, trudne podbiegi, wodne rowy. Kilkadziesiąt przeszkód musieli pokonać uczestnicy piątego biegu Twarda Sztuka, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Pozytywni Dobre Miasto. Na starcie stanęły 223...