Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bezpłatne przejazdy dla uchodźców tylko z Olsztyńską Kartą Miejską

fot. Przemysław Getka

Od 1 czerwca zmianie ulegną zasady korzystania z olsztyńskiego transportu miejskiego przez obywateli Ukrainy. Aby skorzystać z darmowych przejazdów konieczne będzie posiadanie Olsztyńskiej Karty Miejskiej.

Gmina Olsztyn oferuje uchodźcom z Ukrainy korzystanie z transportu miejskiego na preferencyjnych warunkach. Skorzystać mogą osoby, które przekroczyły granicę Polski po 24 lutego 2022 roku. Warunkiem otrzymania biletu jest złożenie do dnia 25 maja wypełnionego w języku polskim wniosku o wydanie Olsztyńskiej Karty Miejskiej w POK przy al. Piłsudskiego. Przy składaniu wniosku należy okazać dokument tożsamości ze zdjęciem oraz dokument o przekroczeniu granicy.

Po pozytywnej weryfikacji wniosków, karty będzie można odebrać  w POK Centrum. W przypadku braku Olsztyńskiej Karty Miejskiej, uchodźcy nie będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów.

Redakcja: A. Niebojewska za ZDZiT Olsztyn

Bezpłatne autobusy i tramwaje dla uchodźców w Olsztynie i Elblągu. Ulgi także na kolei

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, bilet, Ukraińcy, komunikacja miejska, OKM
Dym nad Olsztynem. Pożar w centrum miasta

Kolejny pożar w Olsztynie. Tym razem ogień pojawił się na budowie nowego osiedla przy ul. Kasprzaka w Olsztynie. Kilka minut po godzinie 9 strażacy otrzymali informację...

Zamknij
RadioOlsztynTV