Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Będą pieniądze na ocieplenie budynków z wielkiej płyty

fot. Przemysław Getka

Program termomodernizacji budynków zostanie rozszerzony o budownictwo z wielkiej płyty – oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu rządu. Jak dodał, znajdą się również środki z budżetu na ocieplanie tych budynków.

Morawiecki dodał, że dofinansowanie ma wynosić 50 proc., a w niektórych przypadkach do 60 proc. łącznych kosztów termomodernizacji. – W ten sposób chcemy adresować problem smogu, który zauważa 44 proc. polskiego społeczeństwa – stwierdził szef rządu. Według premiera projekty te mają w realny sposób zmniejszyć rachunki, poprawić jakość powietrza i przyczynić się do polityki klimatycznej.

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że rozszerzenie programu termomodernizacji to „otwarcie drzwi” do funduszy dla wszelkich wspólnot mieszkaniowych oraz dla budownictwa wielorodzinnego, którego własnością w większym stopniu jest samorząd terytorialny.

Dotychczas ta tkanka mieszkaniowa, która nie była dotknięta remontami ponieważ samorząd nie stać było na to, aby samodzielnie tę tkankę remontować a fundusz nie mógł służyć, ponieważ nie było do tego podstaw prawnych

– dodała minister.

W przyszłym roku rząd przeznaczy 260 mln zł na działania związane z termomodernizacją, a w następnych – 300 mln zł. W następnych latach dofinansowanie ma również pochodzić z funduszy strukturalnych oraz Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Źródło: PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w blok, termomodernizacja
Mieszkańcy Chruściel sprzeciwiają się planom gminy Ełk. Nie chcą bloków w swojej miejscowości

Gmina Ełk chce wprowadzić zmiany w studium uwarunkowania przestrzennego w graniczącej z miastem miejscowości Chruściele. Zamiast budownictwa jednorodzinnego ma się pojawić zapis o możliwości postawienia tam...

Zamknij
RadioOlsztynTV