Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będą dodatkowe terminy egzaminów dla maturzystów i ósmoklasistów w kwarantannie lub izolacji

Ubiegłoroczni maturzyści. Fot. P. Getka

Maturzyści i ósmoklasiści, którzy w trakcie tegorocznych egzaminów będą przebywać na kwarantannie bądź w izolacji, będą mogli zdawać egzaminy w terminie dodatkowym w czerwcu – poinformował posłów sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

Posłowie wysłuchali informacji na temat trybu i sposobu przeprowadzania tegorocznych egzaminów w pandemii koronawirusa. Matury rozpoczną się 4 maja, a egzamin ósmoklasisty 3 tygodnie później. Od 1 do 18 czerwca będą dodatkowe terminy dla tych uczniów, którzy nie mogli przystąpić do egzaminu w terminie głównym.

Jak mówił dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik, podobnie było rok temu.

Zdarzały się takie sytuacje, że zdający rozpoczął zdawanie egzaminu maturalnego w maju, przystąpił do egzaminu z dwóch przedmiotów, a kończył zdawanie tego egzaminu w czerwcu, bo wydarzyło się coś, co spowodowało, że trafił na kwarantannę bądź był objęty izolacją. W tym roku będzie tak samo.

W tym roku do matur przystąpi około 271 tysięcy uczniów ostatnich klas liceów i techników, a do egzaminu ósmoklasisty – ponad 360 tysięcy uczniów.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w egzamin, matura, maturzyści, kwarantanna, izolacja
Matury i egzaminy ósmoklasistów niezagrożone. Szkoły z województwa warmińsko-mazurskiego są dobrze przygotowane

Szkoły z Warmii i Mazur poradzą sobie z przygotowaniem do matur i egzaminów ósmoklasisty - przekonuje warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki. W środę minister edukacji...

Zamknij
RadioOlsztynTV