Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bank Żywności segreguje zebrane produkty

Bank Żywności w Olsztynie

43 tony żywności zebrano podczas świątecznej zbiórki prowadzonej przez Bank Żywności, w miniony weekend, na Warmii i Mazurach.

To o ponad tonę więcej niż przed rokiem. Najwięcej, 12 ton produktów, zebrano w samym Olsztynie, gdzie pracowało ponad 900 wolontariuszy. Łącznie w całym regionie było ich ponad 4,5 tysiąca.

Do magazynów trafiły między innymi: olej, mąka, makarony, płatki śniadaniowe, konserwy i słodycze. Co ważne wszystkie przekazane produkty mają długie terminy przydatności.

Teraz żywność jest segregowana. Reporterka Radia Olsztyn odwiedziła magazyny Banku, gdzie rozmawiała z jego dyrektorem Piotrem Kopruckim.

00:00 / 00:00

Po posegregowaniu produktów zgodnie z datami przydatności do spożycia, rozpocznie się wydawanie żywności. Bank Żywności współpracuje z organizacjami zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi, rodzinami wielodzietnymi i samotnymi matkami. (imal/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żywność, Bank Żywności
Przedświąteczna zbiórka żywności

W całym kraju - także na Warmii i Mazurach trwa przedświąteczna zbiórka żywności. Jest również prowadzona w kilkudziesięciu sklepach w Elblągu. Elbląski Bank Żywności liczy przede...

Zamknij
RadioOlsztynTV