Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Autokar pełen niespodzianek. Na ulice Olsztyna wyrusza dziś pierwsze w kraju mobilne centrum kultury

Olsztyński Autobus Kultury. Fot. B.Wawrzyniewicz/fecebook MOK

Mobilne centrum kultury mieści się w starym, przerobionym i pomalowanym na kolorowo autobusie. Pierwszy przystanek autobusu kultury to parking przy restauracji Casablanca w okolicach zamku.

W autobusie kultury będą prowadzone bezpłatne zajęcia dla dzieci spędzających lato w mieście. Dziś przewidziano m.in. zabawy grami planszowymi „sprzed epoki cyfrowej”. Przygotowano też warsztaty teatralne, fotograficzne, czy muzyczne. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i nie obowiązują na nie zapisy.

Olsztyński autobus kultury jest pierwszym tego typu w kraju mobilnym centrum kultury. Stary autosan za niespełna 6 tysięcy złotych kupił Miejski Ośrodek Kultury. Jego pracownicy, z pomocą uczniów szkoły samochodowej, pomalowali go i przerobili, wymontowując siedzenia i oklejając podłogę tak, by można było na niej wygodnie oglądać filmy, czy słuchać muzyki.

W kolejnych tygodniach lata autobus kultury odwiedzi m.in. Podgrodzie, Zatorze, Pojezierze. Jako ostatnia będzie go gościła dzielnica Dajtki. W każdej okolicy autobus będzie parkował i animował działania kulturalne przez tydzień.

Olsztyński Autobus Kultury. Fot. B.Wawrzyniewicz/fecebook MOK

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gry, kultura, autokar, autobus, wakacje, mok, zabawy
Uczniowie olsztyńskich podstawówek skorzystają z darmowej komunikacji miejskiej

Od 1 września uczniowie szkół podstawowych w Olsztynie będą mogli korzystać z darmowej komunikacji publicznej. Warunkiem będzie płacenie przez rodziców podatków w Olsztynie - zakłada uchwała...

Zamknij
RadioOlsztynTV