Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

ARMiR przyjmuje jedynie e-wnioski o dopłaty bezpośrednie. Są jednak wyjątki

Wnioski o dopłaty bezpośrednie można od tego roku składać tylko elektronicznie

Wnioski o dopłaty bezpośrednie dla rolników  od tego roku przyjmowane są tylko elektronicznie. Odpowiednie przepisy przyjął w zeszłym tygodniu Sejm. To efekt konieczności wprowadzenia przepisów ogólnoeuropejskich.

Od dziś rusza akcja promocyjna i ruszają szkolenia. W gminach, w Ośrodkach Doradztwa Rolniczego, we wszystkich instytucjach działających na rzecz rolnictwa – zapowiada wiceminister rolnictwa Zbigniew Babalski.

Jego zdaniem rolnicy poradzą sobie z elektronicznym składaniem wniosków. Problem chyba może wynikać wyłącznie z braku sieci w niektórych częściach naszego województwa, bo z tym się jeszcze niestety borykamy – podkreśla Babalski.

Wnioski o dopłaty bezpośrednie będą przyjmowane od 15 marca. Jednocześnie wprowadzono ułatwienia dla rolników, którzy mają gospodarstwa o wielkości do 10 hektarów i w których nie zmienił się areał. Oni – zamiast wniosku – będą mogli złożyć wyłącznie oświadczenie. Takie dokumenty będą przyjmowane od połowy lutego do połowy marca.

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo, rolnik, wniosek
Wiceminister Zbigniew Babalski przeciwny francuskiej wizji cięcia wydatków na rolnictwo

Polski rząd kontra francuski prezydent. Emmanuel Macron chce rewizji unijnej Wspólnej Polityki Rolnej, polski rząd odpowiada: nie. Emmanuel Macron twierdzi, że w obliczu dziury w unijnym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV