Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Archiwum Państwowe zachęca do przekazywania pamiątek z ostatnich miesięcy. Powstaje wielkie Archiwum Pandemii A.D. 2020

fot. Przemysław Getka

Wszyscy tworzymy historię. Wspólnie dokumentujmy czasy, w których żyjemy. Aby następne pokolenia dowiedziały się, jak żyliśmy w czasie pandemii wywołanej koronawirusem. Archiwum Państwowe w całym kraju zachęca do przekazywania pamiątek obrazujących nasze życie w ostatnich miesiącach.

Jak mówi Romualda Piotrkiewicz z Archiwum Państwowego w Olsztynie – minione pandemie pokazują jak bardzo ważne są takie prywatne kolekcje i zbiory.

W porównaniu do zwykłego obywatela, zupełnie inaczej na czas pandemii patrzą instytucje i urzędy. Posiłkujemy się tym, co już mamy – z poprzednich pandemii z początku XVIII w., XIX w. Brakuje nam spojrzenia szarego obywatela. To co nam zostało, to dokumenty po instytucjach.

00:00 / 00:00

Osoby zainteresowane przekazaniem zdjęć, filmów, dzienników i różnych innych notatek z czasu pandemii koronawirusa mogą zostawić je siedzibie Archiwum Państwowego w Olsztynie. Można je także przesłać drogą mailową na adres archiwumpandemii@olsztyn.ap.gov.pl.

 

Autor: I.Malewska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pamiątki, Archiwum Państwowe, koronawirus, pandemia, wielkie Archiwum Pandemii
43 nowe zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. W kraju ponad półtora tysiąca zdiagnozowanych przypadków

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu doby potwierdzono 1 584 nowe zakażenia koronawirusem. To o 3 mniej niż wczoraj, kiedy padł dobowy rekord. Na Warmii i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV