Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

43 nowe zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. W kraju ponad półtora tysiąca zdiagnozowanych przypadków

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu doby potwierdzono 1 584 nowe zakażenia koronawirusem. To o 3 mniej niż wczoraj, kiedy padł dobowy rekord. Na Warmii i Mazurach odnotowano  43 nowe zakażenia i 14 wyzdrowień.

Od początku pandemii w regionie zakażenie koronawirusem wykryto u tysiąca 430 osób, 892 wyzdrowiały, a 13 zmarło. Od dziś w tzw. żółtej strefie znalazły się dwa powiaty: nidzicki i działdowski. Wczoraj na mapie regionu pojawił się trzeci powiat, w którym niebawem mogą zostać wprowadzone nowe ograniczenia. Nowe duże ognisko SARS-CoV-2 pojawiło się w Domu Pomocy Społecznej w Szyldaku. Zakażeni są zarówno jego podopieczni, jak i pracownicy.

Nowe potwierdzone przypadki zakażeń pochodzą z województw: małopolskiego (259), wielkopolskiego (167), kujawsko-pomorskiego (166), pomorskiego (151), mazowieckiego (146), śląskiego (141), łódzkiego (104), podlaskiego (76), podkarpackiego (72), dolnośląskiego (63), lubelskiego (60), zachodniopomorskiego (51), warmińsko-mazurskiego (43), świętokrzyskiego (41), opolskiego (32), lubuskiego (12).

Równocześnie resort zdrowia poinformował o śmierci 32 zakażonych koronawirusem osób w wieku od 38 do 99 lat. Do zgonów doszło w Wieluniu, Bełchatowie, Toruniu, Bolesławcu, we Wrocławiu, Poznaniu, Krotoszynie, Augustowie, Częstochowie, Raciborzu, Łańcucie, Gdańsku, Poznaniu (mieszkaniec pomorskiego), Kędzierzynie-Koźlu, Przasnyszu, Makowie Maz., Warszawie, Szczecinie, Myślenicach, Nowym Sączu, Krakowie.

Wyzdrowiało kolejnych 586 osób. Dotychczas w Polsce testy laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 85 tysięcy 980 osób. Spośród nich zmarły 2 tysiące 424 osoby, a 67 tysięcy 326 wyzdrowiało.

Od soboty dodatkowe obostrzenia na terenie dwóch powiatów na Warmii i Mazurach. Czy ograniczeniami zostanie objęty kolejny?

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus
Od soboty dodatkowe obostrzenia na terenie dwóch powiatów na Warmii i Mazurach. Czy ograniczeniami zostanie objęty kolejny?

Powiat nidzicki i powiat działdowski znalazły się w tzw. żółtej strefie. Na mapie regionu pojawił się jeszcze trzeci powiat, w którym niebawem mogą zostać wprowadzone nowe...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV