Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Anna Wasilewska: Grzegorz Schetyna to bardzo dobry strateg

Anna Wasilewska. Fot. Przemysław Getka

Z pewnością mamy lepszych kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego niż Prawo i Sprawiedliwość – powiedziała w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn posłanka Platformy Obywatelskiej Anna Wasilewska.

W piątek Nowoczesna potwierdziła, że dołączy do Koalicji Europejskiej i wystartuje wspólnie w wyborach do Europarlamentu z Platformą Obywatelską. Zdaniem Anny Wasilewskiej ta decyzja była od początku pewna.

Nowoczesna decyzję przesuwała tylko w czasie. Rozmowy trwały bardzo długo i Koalicja Obywatelska pokazała, że jednak w grupie można więcej zdziałać.

Poseł Wasilewska dodała także, że do koalicji powinno dołączyć Polskie Stronnictwo Ludowe z uwagi na małe szanse dobrego wyniku w nadchodzących wyborach do Parlamenty Europejskiego w przypadku startu indywidualnego. Podkreśliła również skuteczność lidera swojego ugrupowania Grzegorza Schetyny, którego uważa za dobrego stratega.

Tymczasem rządząca partia podała liderów w wyborach do Europarlamentu. Na Warmii, Mazurach i Podlasiu będą to: Karol Karski i Krzysztof Jurgiel. Zdaniem Anny Wasilewskiej nie są to osoby, które zrobiły wiele dla regionu, aczkolwiek z pewnością zagłosuje na nich tzw. żelazny elektorat. Dodała również, że w przyszłym tygodniu powinniśmy poznać kandydatów z ramienia Koalicji Europejskiej.

Karol Karski jest europosłem niewidocznym w naszym regionie. Nie wiem właściwie z jakimi działaniami można kojarzyć pana posła w ciągu ostatnich lat. 

Dziś odbędzie się również konwencja Prawa i Sprawiedliwości, na której – jak podkreślają politycy tej partii – zostaną podsumowane dotychczasowych działań oraz przedstawione nowe propozycje. Posłanka Platformy Obywatelskiej nie spodziewa się istotnych obietnic.

Podczas konwencji nie będzie prawdy o tym, co faktycznie w kraju się dzieje. Dojdzie do podsumowania tego, co już zrobili i w pięknych słowach powiedziane. Natomiast nad obietnicami sądzę, że się bardziej skupią przed wyborami parlamentarnymi.

Komisja Europejska zażądała od Polski wyjaśnień dotyczących przekopu Mierzei Wiślanej. Polski minister gospodarki morskiej uspokaja i twierdzi, że komisja nie zablokuje nam inwestycji. Zdaniem Anny Wasilewskiej w sprawie chodzi o wyjaśnienie wątpliwości dotyczących projektu, które się pojawiły dopiero w styczniu 2019 roku.

Do wysłuchania Porannych Pytań z Anną Wasilewską zaprasza Andrzej Piedziewicz

00:00 / 00:00

Autor: Ł.Węglewski za A.Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, PO, Platforma Obywatelska
Andrzej Kobylarz: Premier Izraela jest dla mnie chuliganem politycznym

Słowa premiera Benjamina Netanjahu mnie osobiście bolą. To dla mnie problem, żeby zrozumieć słowa, które padły - powiedział w Porannych pytaniach poseł Kukiz'15 Andrzej Kobylarz.  Poseł...

Zamknij
RadioOlsztynTV