Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Andrzej Kobylarz: Premier Izraela jest dla mnie chuliganem politycznym

Poseł Andrzej Kobylarz z Ruchu Kukiz15, fot. Aneta Puzdrowska

Słowa premiera Benjamina Netanjahu mnie osobiście bolą. To dla mnie problem, żeby zrozumieć słowa, które padły – powiedział w Porannych pytaniach poseł Kukiz’15 Andrzej Kobylarz. 

Poseł komentując zakończony w Warszawie ,,Szczyt bliskowschodni” podkreślił, że powinien był odbyć się z udziałem wszystkich krajów, które leżą w regionie, jak: Iran, Pakistan, Liban, ponieważ mówienie o kimś bez jego obecności jest czymś słabym. Andrzej Kobylarz szczególnie negatywnie ocenił postawę premiera Izraela Netanjahu, którego nazwał chuliganem politycznym.

Pan Netanjahu obraża Polaków, obraża historię. Robi nam we własnym kraju złe rzeczy. To jest niedopuszczalne i ja się z tym nie zgadzam. Z naszą pomocą narodowi izraelskiemu są to słowa, które mnie osobiście bolą. Zadaję sobie  jedno pytanie, czy takich chuliganów powinniśmy gościć we własnym domu, jakim jest Polska.

W podobnym tonie odniósł się do słów amerykańskiej dziennikarki NBC Andrei Mitchell (,,powstańcy w getcie warszawskim walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”), podkreślając, że słowa jej słowa były celowym działaniem.

Gość Porannych pytań mówił też o wizycie sekretarza stanu USA Mike Pompeo i szefa dyplomacji Jacka Czaputowicza  oraz wiceministra obrony narodowej Marka Łapińskiego u żołnierzy batalionowej grupy NATO w Bemowie Piskim. Poseł Kobylarz pozytywnie odniósł się zarówno do samej wizyty Mike Pompeo, jak i zapowiedzi modernizacji Wojska Polskiego.

Wojska amerykańskie mają dzisiaj zasadność tego, że są w Polsce. My się z tego cieszymy. To na pewno zwiększa nasze bezpieczeństwo. 

Jednocześnie Andrzej Kobylarz podkreślił, że stosunki wojskowe z USA powinny odbywać się na zasadach partnerskich.

Poseł skomentował też pojawienie się na scenie politycznej nowego ugrupowania. Jego zdaniem  Wiosna jest finansowana przez niemiecki kapitał, a co za tym idzie, nie będzie bronić polskich interesów.

Dziwi mnie pompowanie jakiegoś tworu, który jest finansowany ze strony niemieckiej.

Andrzej Kobylarz zaznaczył również, że na obecności Wiosny na scenie politycznej najwięcej – jego zdaniem – traci Platforma Obywatelska.

Do wysłuchania rozmowy z Andrzejem Kobylarzem zaprasza Krzysztof Kaszubski

00:00 / 00:00

Autor: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, Poranne Pytania, Krzysztof Kaszubski, kukiz15
Jerzy Szmit: Każda partia musi dostosowywać się do sytuacji. Zaczynamy układać listy kandydatów do Europarlamentu

Do końca lutego powinniśmy poznać listy wyborcze PiS do Europarlamentu – zapowiadał w Porannych pytaniach Jerzy Szmit, szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim. Eurowybory...

Zamknij
RadioOlsztynTV