Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 31 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Anna Olszewska: od 18 lat skutecznie prowadzimy mediacje i pomagamy pokrzywdzonym

Mecenas Anna Olszewska. Fot. J. Sulecki

W Porannych Pytaniach z Elbląga o wspieraniu osób poszkodowanych. Gościem Miry Stankiewicz była mecenas Anna Olszewska, prezes tamtejszego Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem.

Jak podkreślała mecenas Olszewska, działający w elbląskim Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej – Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem wspiera wszystkich, którzy doznali jakiś szkód, uszczerbku na zdrowiu, a także strat materialnych na skutek działań przestępczych.

Prezes Centrum Anna Olszewska podkreśliła, że dotyczy to także uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy zmuszeni byli porzucić swe domy przez agresję Rosji na ich kraj. Poszkodowani dostają bezpłatną pomoc prawną oraz wsparcie materialne, między innymi przy wynajęciu mieszkania, wyposażenia go i pokryciu kosztów mediów. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwości z Ministerstwa Sprawiedliwości, który przeznaczony jest właśnie na pomoc obywatelom Polski, a teraz też Ukrainy, którzy nie z własnej winy znaleźli się w trudnej sytuacji.

Ośrodek Pomocy ma tłumaczy, którzy pomagają w rozmowach i wypełnianiu dokumentów. Wsparcie jest bezpłatne. Potrzebujący mogą zgłaszać się codziennie, oprócz niedziel.

Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz z Anną Olszewską

 

Redakcja; B. Świerkowsa-Chromy za M. Stankiewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, przestępstwo, pomoc, wsparcie, mecenas, Anna Olszewska, pokrzywdzeni
Bardziej samodzielni, mniej samotni. Wolontariusze pomagają seniorom z Ukrainy

Pomogą w tłumaczeniu dokumentów, otoczą opieką prawną, umówią wizytę u lekarza, ale przede wszystkim nie pozwolą czuć się samotnie. Wolontariusze Regionalnej Strefy Pomocy w Olsztynie pomagają...

Zamknij
RadioOlsztynTV