Andrzej Mazur wygrywa I Ultramaraton Warmiński „Warneland” w Olsztynie

Andrzej Mazur wygrał Ultramaraton Warmiński na dystansie 100 kilometrów. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Zawodnik ze Sztumu 100 kilometrów przebiegł w czasie 9 godzin, 24 minut i 45 sekund.

Zawodnicy rywalizowali też na dystansie o połowę krótszym. Tu najlepszy był ultramaratończyk Adam Akler z Warszawy z czasem 4 godzin, 4 minut i 48 sekund. W obu biegach, na 100 i 50 kilometrów, startowało około 200 zawodników.

Posłuchaj relacji Wojciecha Chromego.

00:00 / 00:00

Z numerem startowych 50 biegł obchodzący 50 urodziny Orest Kantor. Fot. B.Świerkowska-Chromy

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w bieg, ultramaraton, warneland
Szczypiorniści, koszykarki i piłkarze biegali w charytatywnej sztafecie

Integracja sportowców i amatorów - to jeden z celów 4 rotariańskiej sztafety "O co biega", która rozgrywa się na plaży miejskiej w Olsztynie.  - Sztafeta ma...