Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Andrzej Kobylarz: „Zrobił dużo dobrego dla ludzi.”. Poseł Kukiz’15 zgłosił twórcę WOŚP do Nagrody Nobla

Od prawej: Krystyna Piskorz-Ogórek – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie i Jerzy Owsiak z żoną Lidią. Fot. I. Malewska

Komitet Norweski przyjął nominację Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla 2019 – mówił w Działdowie poseł z Elbląga Andrzej Kobylarz.

Parlamentarzysta Kukiz’15 złożył formalny wniosek o nominację Owsiaka do tegorocznego Nobla. Komitet Norweski przyjął wniosek co oznacza, że jego członkowie mogą już głosować na twórcę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jako na potencjalnego zdobywcę wyróżnienia.

Poseł Andrzej Kobylarz argumentował, że Jerzy Owsiak zrobił dużo dobrego dla ludzi.

Jego osobę można postrzegać różnie. Jednak ja skupiłem się na tym, co zrobił dla społeczeństwa. Nie ma tu podtekstów. To nie jest kwestia polityczna. Niektórzy koledzy z klubu nie zgadzają się z moją decyzją, ale możemy podejmować je samodzielnie i to jest niezwykle cenne.

Pokojowa Nagroda Nobla została wręczona sto razy. Decyzję Komitetu Norweskiego poznamy 10 grudnia.

Poseł Andrzej Kobylarz wraz z posłankami Barbarą Chrobak i Agnieszką Ścigaj wziął udział w spotkaniu polityków Kukiz 15′ z mieszkańcami Działdowa. Rozmawiano o problemach mieszkańców i bieżącej sytuacji w kraju.

Fot. K. Piasecka

Fot. K. Piasecka

 

Autor: K.Piasecka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WOŚP, Działdowo, Jerzy Owsiak, nagroda Nobla, Andrzej Kobylarz
Rekordowa zbiórka WOŚP w Elblągu. Na konto fundacji trafiło ponad 440 tys. złotych

442 tysiące 519 złotych i 30 groszy zebrał Elbląg w 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To o prawie 80 tysięcy więcej niż rok temu. Zebrane...

Zamknij
RadioOlsztynTV