Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Rekordowa zbiórka WOŚP w Elblągu. Na konto fundacji trafiło ponad 440 tys. złotych

Fot. P.Getka

442 tysiące 519 złotych i 30 groszy zebrał Elbląg w 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To o prawie 80 tysięcy więcej niż rok temu. Zebrane pieniądze pochodzą z kwesty ulicznej, licytacji internetowych oraz aukcji w małych sztabach.

W tegorocznej akcji w Elblągu wzięło udział 450 wolontariuszy akredytowanych przez WOŚP, oficjalnie zgłoszonych było ponad 50 lokalnych sztabików.W tym roki zbiórka prowadzona była na rzecz specjalistycznych szpitali dziecięcych. W Elblągu nie ma takiej placówki, a największym beneficjentem akcji jest Wojewódzki Szpital Zespolony.

Dodajmy, w czasie elbląskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie odnotowano żadnych incydentów ani prób zakłócenia akcji.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, WOŚP, rekord
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie i Elblągu. Pieniądze zbierano na sprzęt dla specjalistycznych szpitali dziecięcych

W tym roku 27. Finał WOŚP-u przebiegał pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste". Celem ogólnopolskiej zbiórki jest zakup sprzętu medycznego dla 50 specjalistycznych szpitali dziecięcych. Do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV