Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Andrzej Duda jest w Kijowie. Spotka się z Wołodymyrem Zełenskim

Fot. J. Szymczuk

Prezydent Andrzej Duda jest w Kijowie – taką informację przekazał szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot. Do wizyty doszło na zaproszenie ukraińskiego prezydenta.

Wizyta Andrzeja Dudy obejmuje spotkanie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim i rozmowy na temat wsparcia Ukrainy. Prezydenci będą uczestniczyć w posiedzeniu Platformy Krymskiej.

Paweł Szrot na porannej konferencji prasowej przypomniał, że prezydent zawsze wspierał niepodległość Ukrainy. Jego obecność w Kijowie ma także i teraz symboliczne znaczenie. Jutro mija pół roku od ataku Rosji na Ukrainę. Jutro też na Ukrainie będzie obchodzony Dzień Niepodległości, upamiętniający proklamowanie niepodległości od ZSRR w 1991 roku.

Szczegóły wizyty na razie – ze względów bezpieczeństwa – nie będą ujawniane. Na Twitterze Kancelaria Prezydenta opublikowała krótki film z powitania Andrzeja Dudy na dworcu kolejowym w Kijowie.

Autor: IAR
Redakcja: K. Ośko

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kijów, Andrzej Duda, wojna na Ukrainie
Prezydent Duda u harcerzy z Ukrainy i Litwy wypoczywających na Warmii

Prezydent Andrzej Duda odwiedził grupę harcerzy z Ukrainy i Litwy, którzy odpoczywają w ośrodku harcerskim nad jeziorem Łańskim. Głowa państwa od kilku lat bywa na harcerskich...

Zamknij
RadioOlsztynTV