Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Andringa i Hadrava zostają w Indykpolu na kolejny sezon. W klubie szykują się jednak duże zmiany

Fot. K. Kirklewski/indykpolazs.pl

Robbert Andringa i Jan Hadrava podpisali z Indykpolem AZS Olsztyn umowy na kolejny sezon ekstraklasy siatkarzy – podał we wtorek olsztyński klub. Z drużyną rozstają się natomiast m.in. trener Michał Mieszko Gogol, Miłosz Zniszczoł i Marcin Wika.

Klub przypomniał we wtorkowym komunikacie, że dla Hadravy będzie to czwarty, a dla Andringi trzeci sezon w Olsztynie. Czeski atakujący zdobył 1734 punkty w 95 rozegranych spotkaniach. Grający na pozycji przyjmującego Holender wystąpił w 52 spotkaniach, w których zdobył 481 punktów.

Ważne kontrakty na nowy sezon mają także: Paweł Woicki (rozgrywający), Michał Żurek i Jakub Zabłocki (obaj libero), Paweł Pietraszko i Mateusz Poręba (środkowi) oraz Dawid Sokołowski (przyjmujący).

W przyszłym sezonie w Indykpolu AZS Olsztyn nie zobaczymy natomiast Michała Mieszko Gogola na stanowisku głównego szkoleniowca oraz zawodników: Mateusza Kańczoka, Radosława Gila, Sergieja Kapelusa, Marcina Wiki i Miłosza Zniszczoła. Prawdopodobnie, pomimo ważnego kontraktu, kibice nie zobaczą również Marcela Luxa

– napisano w klubowym komunikacie.

Olsztyński klub zaznaczył, że nie zapadła jak na razie decyzja co do przyszłości Jakuba Urbanowicza (przyjmujący) i Sebastiana Wardy (środkowy).

W ostatnim sezonie ekstraklasy siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zajęli 10. miejsce.

Posłuchaj komentarza prezesa klubu, Tomasza Jankowskiego

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Boguszewski (PAP)/M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn, Jan Hadrava, Robbert Andringa, Michał Mieszko Gogol
Sportowcy i policjanci w jednej drużynie. Grają o bezpieczeństwo na drogach

Warmińsko-mazurska policja rozpoczyna kampanię pod hasłem #fairplaynadrodze promującą bezpieczne zachowania w ruchu drogowym. W specjalnych spotach edukacyjnych wystąpili znani sportowcy z regionu, którzy poprzez uprawiane przez...

Zamknij
RadioOlsztynTV