Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Amplituda temperatur jest tak duża, że wchodzenie na lód jest niebezpieczne. Młodzież przeszła szybkie szkolenie z bezpieczeństwa

Fot. P. Getka

O zachowanie ostrożności, zaapelował w pierwszym dniu ferii na Warmii i Mazurach Maciej Rokus, szef grupy specjalnej płetwonurków RP.

Amplituda temperatur jest na tyle duża, że wchodzenie na lód jest bardzo niebezpieczne. W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie współprowadził szkolenie z zakresu bezpieczeństwa dla uczniów z różnych szkół z regionu. Na zajęciach opowiadano o bezpiecznym zachowaniu w pobliżu zamarzniętych akwenów. Warsztaty były prowadzone w oparciu o prezentacje multimedialne. Omówiono też tzw. techniki samoratowania. Uczniowie zobaczyli specjalistyczny sprzęt, który w codziennej pracy wykorzystują policjanci i strażacy.

Pamiętajmy o tym, że w Polsce nie mamy przez dłuższy czas odpowiedniej temperatury do wchodzenia na lód. Przy powiedzmy minus kilkunastu stopniach przez dwa tygodnie, lód zrobi się kryształowy, przejrzysty i twardy. W obecnej pokrywie lodowej jest mnóstwo pęcherzyków powietrza. Dlatego nie jest ona w tej chwili bezpieczna.

– przekonywał szef grupy specjalnej płetwonurków RP Maciej Rokus.

Na Warmii i Mazurach dziś ostatni dzień szkoły. Ferie potrwają do 3 lutego.

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Autor: M.Lewiński
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w młodzież, uczniowie, ferie, jezioro, lód, szkolenie
W regionie rozpoczęły się ferie zimowe. W Bliższych spotkaniach rozmawialiśmy o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży

166 tysięcy dzieci i młodzieży z naszego województwa rozpoczyna ferie zimowe. Wypoczynek potrwa do 3 lutego. W tym czasie policja będzie przeprowadzać wzmożone kontrole autobusów oraz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV