Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ameryka: są nieprawidłowości, będzie strajk?

Fot. Łukasz Węglewski

Szykuje się strajk nauczycieli w Ameryce pod Olsztynkiem.

Solidarność weszła w spór z dyrekcją zespołu szkół‚ działającego przy tamtejszym szpitalu dla dzieci. Związkowcy żądają m.in. wypłacania wynagrodzeń za nadgodziny i zaprzestania zwolnień, zarzucają dyrekcji także szykanowanie nauczycieli.

Jak mówi Henryk Domian z zakładowej Solidarności działającej w przyszpitalnej szkole, występują także nieprawidłowości dotyczące organizacji pracy placówki, potwierdzone przez kontrole prowadzone przez Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty.

00:00 / 00:00

W najbliższy poniedziałek rada powiatu olsztyńskiego, któremu podlega szkoła, zajmie się skargą na dyrekcję, złożoną przez Solidarność, a na początku lipca ma dojść do rozmów między pracownikami i dyrekcją.

Radio Olsztyn prosił o o telefoniczny komentarz dyrektor szkoły w Ameryce, jednak odmówił a i zaprosił a nas na spotkanie. Do sprawy wrócimy w przyszłym tygodniu, po rozmowie z panią dyrektor.

(apiedz/łw)

Więcej w szkoła, strajk, ameryka
Pociągi wyjadą jednak na tory

Nie będzie strajku w Przewozach Regionalnych. Zarząd firmy i kolejowe związki zawodowe zawarły porozumienie o odwołaniu planowanej na poniedziałek akcji strajkowej, poinformował Radio Olsztyn dyrektor Warmińsko-Mazurskiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV