Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Aleksander Socha o czekających go zadaniach związanych z funkcją wicewojewody

Nowym, drugim wicewojewodą warmińsko-mazurskim został Aleksander Socha. Zastępca Artura Chojeckiego jest wieloletnim kanclerzem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i byłym prezesem olsztyńskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

W Porannych pytaniach Radia Olsztyn Aleksander Socha wymieniał obszary, które będzie nadzorował w trakcie sprawowania swojej funkcji:

Po pierwsze wydział spraw obywatelskich i cudzoziemców, wydział zdrowia – bardzo ważny i wydział infrastruktury i nieruchomości. Ponadto zostały mi przydzielone nadzory nad administracją zespoloną – mam tu na myśli m.in. Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. I kolejne związane ze środowiskiem i z tym, co będę wykonywał w zakresie powierzonego nadzoru nad tymi trzema wydziałami.

Aleksander Socha Politycznie związany jest z Porozumieniem Jarosława Gowina, z liderem tego ugrupowania zna się osobiście – podobnie jak z profesorem Wojciechem Maksymowiczem, byłym prorektorem UWM, obecnie posłem

Dzięki temu, że mieliśmy kontakt i z profesorem Maksymowiczem, i z premierem Gowinem, łatwiej może było załatwić pewne sprawy w Warszawie na ulicy Hożej, w interesie uczelni. Żeby ta uczelnia cały czas była dobrze postrzegana i mogła być najważniejszym motorem napędowym dla województwa warmińsko-mazurskiego.

Aleksander Socha objął swoją funkcję w czwartek, dziś natomiast zostanie oficjalnie zaprezentowany jako wicewojewoda.

fot. Przemysław Getka

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wicewojewoda, Aleksander Socha
Wolność przyszła po 123 latach. W Porannych Pytaniach o drodze Polski do niepodległości

Droga Polski do niepodległości była długa i zaczęła się bardzo wcześnie, bo już w roku 1795 roku - mówił w Porannych Pytaniach wicewojewoda i historyk Sławomir...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV