Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Akcja Lato w Elblągu w tym roku będzie wyglądała inaczej niż zwykle

Fot. Łukasz Węglewski

Dzieciom i młodzieży trudniej będzie znaleźć rozrywkę na wakacje. Winna jest pandemia, która ogranicza możliwość organizowania stałych form wypoczynku w mieście.

Elbląski samorząd wciąż czeka na zgłoszenia szkół, które mogą zorganizować półkolonie, które będą dofinansowane, jak co roku z kasy miasta. Na razie jest tylko jeden chętny. To sportowa Szkoła Podstawowa nr 3, która przyjmie 120 dzieci –  informuje Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji w Urzędzie Miasta.

00:00 / 00:00

Problem dla organizatorów, którzy wcześniej włączali się w Akcję Lato są restrykcje sanitarne. Chodzi m.in. o liczbę dzieci i wymaganych opiekunów, a także konieczność organizowania zajęć tylko w obiekcie zamkniętym.

W Elblągu gotowość na akcję letnią zgłosiły już Międzyszkolny Ośrodek Sportowy i Młodzieżowy Ośrodek Kultury. Propozycje dla uczniów i rodzin ma już przygotowany Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Galeria El.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, wypoczynek, wakacje, Akcja Lato, półkolonia
W bazie MEN stale przybywa zgłoszeń wakacyjnych wypoczynków. Organizatorzy muszą spełnić szereg ograniczeń sanitarnych

Do bazy letniego wypoczynku prowadzonej Ministerstwo Edukacji Narodowej wpłynęło ponad 4 tysiące zgłoszeń od organizatorów wakacyjnych kolonii, półkolonii i obozów. Ze względu na epidemię organizatorzy wyjazdów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV