Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Akademia Policji w Szczytnie coraz bliżej. Rząd przyjął projekt ustawy

Fot. Adam Chmielewski

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie coraz bliżej uzyskania rangi akademii. Projekt odpowiedniej ustawy przyjął już rząd.

Rada Ministrów zatwierdziła projekt ustawy o zmianie nazw uczelni służb państwowych nadzorowanych przez ministra spraw wewnętrznych. Jedną z ujętych w projekcie szkół jest Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, która ma stać się Akademią Policji.

Wcześniej musiała spełnić odpowiednie wymogi – otrzymać wysoką ocenę jakości kształcenia oraz zdobyć prawo do nadania stopnia doktora oraz doktora habilitowanego na wybranych kierunkach. Spełnienie tych warunków daje szkole nie tylko wyższą rangę, ale w praktyce pozwoli też samodzielnie otwierać nowe kierunki kształcenia, jest również szansą na większą współpracę międzynarodową – co wprost może przełożyć się np. na możliwość uzyskiwania grantów.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży zaznacza, że to także praktyczne korzyści dla szkoły.

Jest to konsekwencja przeprowadzenia ewaluacji jakości kształcenia. Nasza uczelnia uzyskała kategorię A i kategorię B+ na dwóch podstawowych kierunkach studiów. Otwiera to możliwość tworzenia kolejnych kierunków już w uproszczonej procedurze, co jest szansą na dalszy rozwój naszej uczelni.

00:00 / 00:00

Błażej Poboży dodaje, że to także szansa na większą współpracę międzynarodową.

Ponad 15 uczelni zagranicznych już mam podpisane umowy z WSPol w Szczytnie, a wierzę, że gdy ona stanie się już w pełni Akademią Policji, tych umów będzie więcej.

00:00 / 00:00

Projekt ustawy przekształcającej Wyższą Szkołę Policji w Akademię Policji w Szczytnie trafi teraz pod obrady parlamentu. MSWiA liczy na to, że uczelnia pod nowym szyldem zacznie działać od początku nowego roku akademickiego.

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w rada ministrów, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, projekt ustawy
Komendant-rektor WSPol i Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie wyróżnione Złotymi Blachami

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie wręczono Złote Blachy. Wyróżnieni zostali m.in. komendant-rektor WSPol i Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie....

Zamknij
RadioOlsztynTV