Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Aeroklub w Elblągu przejmie powojskowe budynki i grunty. Rada miejska podjęła decyzję jednogłośnie

Sesja Rady Miasta w Elblągu. Fot. M. Stankiewicz

Zakończyła się rozpoczęta 28 czerwca sesja elbląskiej rady miejskiej. Radni przyjęli projekt regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie miasta. Definitywnie zamknięto też sprawę gruntów powojskowych.

Radni jednogłośnie zdecydowali, że zarówno grunty jak i budynki powojskowe przy ulicy Lotniczej przejmie w użytkowanie wieczyste aeroklub – poinformował przewodniczący Rady Miasta Marek Pruszak.

Obecne władze aeroklubu dają gwarancję, że wszystko będzie świetnie zrobione. Mają doskonałą koncepcję na zagospodarowanie hangaru i mnóstwo entuzjazmu. Ma tam powstać małe muzeum lotnictwa, sale szkoleniowe, lądowisko. Całe otoczenie zostanie uporządkowane.

00:00 / 00:00

Po burzliwej dyskusji przegłosowano też dwa nowe kierunki działań dla prezydenta.

Przegłosowaliśmy uchwałę kierunkową przygotowaną z inicjatywy klubu PiS. Zdaję sobie sprawę, że to jest kilka miesięcy przed wyborami, ale jeżeli coś jest nie tak, to mamy prawo wskazać kierunek. Kolejna sprawa dotyczy wspierania rozwoju sportu i kultury fizycznej.

00:00 / 00:00

Po pierwsze radni chcą, aby miasto wspierało krzewienie kultury fizycznej i sportu na najwyższym poziomie, ze szczególnym uwzględnieniem klubu Start Elbląg. Po drugie domagają się stworzenia sprzyjających warunków do inwestowania w mieście.

Była to ostania sesja przed wakacjami. Kolejna zaplanowana jest na wrzesień.
Autor: J.Salmonowicz
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, Elbląg, Rada Miasta
Z udziałem ubiegłorocznego mistrza świata Marcina Koniecznego w Lidzbarku nad Welem rozgrywany jest Triathlon Energy

Od wczoraj w Lidzbarku nad Welem rozgrywany jest LOTTO Triathlon Energy. Zawodnicy rywalizują na trzech dystansach: 1/8 Ironman, 1/4 tego dystansu i popularnej “połówce”, czyli 1/2...

Zamknij
RadioOlsztynTV