Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Adam Niedzielski: zwiększymy liczbę kontroli przedsiębiorców w sprawie limitów, będą kary i mandaty

Fot. R. Pietruszka (PAP)

Zwiększona zostanie liczba kontroli przedsiębiorców. – Jeśli limity osób będą przekroczone, to siłą rzeczy jest to podstawa do wręczenia odpowiedniej kary czy mandatu dla prowadzącego działalność gospodarczą – zapowiedział szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski.

Od najbliższej środy obowiązywać będą nowe ograniczenia sanitarne. Zmienione zostaną limity osób przebywających m.in. w instytucjach kultury, kościołach, hotelach i lokalach gastronomicznych.  Minister Adam Niedzielski pytany o to, jak restaurator ma technicznie sprawdzać, czy klient jest zaszczepiony, czy restaurator lub np. właściciel klubu fitness ma prawo zapytać o certyfikat covidowy i co, kiedy klient odmówi jego okazania, ocenił, że „to jest bardzo prosta sytuacja”.

Rozporządzenie daje takie możliwości organizatorom, żeby w ramach organizowanych przez siebie przedsięwzięć określali regulaminy. Wewnętrznie mogą one oznaczać, że jeżeli jest jakiś limit, to do limitu (osób) się wpuszcza. Jeżeli limit zostaje przekroczony, to zgoda osoby okazującej paszport (covidowy) na to, żeby wejść, jest domyślna. Jeżeli nie okazuje, to po prostu nie wejdzie. Tak powinny być skonstruowane regulaminy

– powiedział szef resortu zdrowia. I dodał: – Teraz pracujemy nad tym, aby do ustawy dokleić możliwość weryfikowania tego.

Niemniej (…) postanowiliśmy, że zostanie zwiększona liczba kontroli, które są skierowane do przedsiębiorców. Jeśli będziemy widzieli, że ta kwestia jest nieweryfikowana, że są przekroczone limity, to siłą rzeczy to jest podstawa do wręczenia odpowiedniej kary czy mandatu dla prowadzącego działalność gospodarczą.

Nowe obostrzenia epidemiczne już od środy. Co się zmieni?

Autor: A. Zbieg (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w firma, obostrzenia, Adam Niedzielski
Nowe obostrzenia epidemiczne już od środy. Co się zmieni?

Zakaz lotów z siedmiu krajów Afryki i zmiana limitów obowiązujących w instytucjach kultury, kościołach, hotelach, lokalach gastronomicznych i na weselach – to tylko część z zapowiedzianych...

Zamknij
RadioOlsztynTV