Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Absolutorium, budżet miasta i debata o stanie Olsztyna na ważnej sesji

Fot. P. Getka

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz z wotum zaufania i absolutorium. Radni Rady Miasta Olsztyna przez kilka godzin debatowali nad raportem o stanie miasta w 2021 roku. Zapoznali się też z wykonaniem budżetu za ubiegły rok.

Łukasz Łukaszewski, przewodniczący klubu radnych współrządzącej miastem Koalicji Obywatelskiej, zwraca uwagę na dobre wyniki finansowe miasta za 2021.

Nadwyżka finansowa to ponad 143 miliony. Budżet miasta jest przygotowany do podjęcia działań inwestycyjnych w najbliższych latach. Chcemy skorzystać z kolejnych funduszy unijnych, a także dokończyć rozpoczęte inwestycje: budowę Uranii i drugiej linii tramwajowej.

00:00 / 00:00

Same wyniki finansowe nie przekonały natomiast Radosława Nojmana, przewodniczącego opozycyjnego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

W ciągu dwóch ostatnich lat ubyło około m2 tysięcy osób zameldowanych w Olsztynie, a to oznacza mniejsze wpływy do budżetu. W mieście brakuje atrakcyjnych miejsc pracy. Niestety miasto nie jest zbyt aktywne w pozyskiwaniu nowych inwestorów.

00:00 / 00:00

Opozycja krytykuje też brak wystarczających podwyżek dla pracowników ratusza i jednostek podległych.

W sesji Rady Miasta brały udział 23 osoby. Za udzieleniem wotum zaufania i absolutorium prezydentowi Olsztyna głosowało 15 radnych.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Grzymowicz, sesja, Olsztyn, Piotr Grzymowicz, absolutorium
Port Morski w Elblągu z absolutorium za ubiegły rok

Rok 2021 nie był dla Portu Morskiego w Elblągu najlepszy, ale mimo wszystko zakończył się bez strat, z małym zyskiem. Zarząd portu uzyskał absolutorium, które jest...

Zamknij
RadioOlsztynTV