Ełk podnosi opłaty za śmieci. Nowe stawki od lipca

Mieszkańcy Ełku zapłacą więcej za wywóz śmieci. Samorząd coraz więcej dopłaca do systemu odbioru odpadów, dlatego zdecydowano o podwyżce stawek.
O 18 procent więcej zapłacą gospodarstwa jednoosobowego, będą to 33 zł. Przy dwóch osobach opłata wyniesie 66 zł, a w większych gospodarstwach – 99 zł. O 25 procent więcej zapłacą natomiast przedsiębiorcy. Podwyżka zacznie obowiązywać od 1 lipca.
Wzrost kosztów wywozu śmieci wynika między innymi z konieczności utylizacji frakcji energetycznej odpadów, która odbywa się poza Ełkiem, dlatego władze miasta zapowiadają budowę takiego obiektu na miejscu.
Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek
Autor: M. Zbrożek
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=130&h=80&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)


![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)





















