DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro

Iga Świątek w kolejnej rundzie. Porażka Magdy Linette

Fot: PAP/EPA. Paryż 2024

Rozstawiona z numerem pierwszym Iga Świątek pokonała Francuzkę Diane Parry 6:1, 6:1 w drugiej rundzie turnieju olimpijskiego na kortach ziemnych w Paryżu. Swoją przygodę z igrzyskami zakończyła natomiast Magda Linette, która przegrała z rozstawioną z numerem czwartym Włoszką Jasmine Paolini 4:6, 1:6.

Mecz Igi Światek z Diane Parry rozegrano na głównym korcie kompleksu im. Rolanda Garrosa przy otwartym dachu. Świątek dominowała od początku spotkania. Wygrała pięć gemów z rzędu, ale w szóstym nie wykorzystała piłki setowej. Ostatecznie w premierowej partii triumfowała 6:1. Drugiego seta Polka rozpoczęła od przełamania Parry. Potem Francuzka „urwała” jej tylko jednego gema. 23-letnia raszynianka ponownie zwyciężyła 6:1.

Świątek wygrała już 23. z rzędu spotkanie na kortach im. Rolanda Garrosa, gdzie czterokrotnie triumfowała w turnieju wielkoszlemowym. Z tego m.in. powodu podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego jest główną kandydatką do złotego medalu.

Z kolei Magda Linette w pierwszej rundzie wyeliminowała wyżej notowaną Rosjankę Mirrę Andriejewą, ale Jasmine Paolini, piąta zawodniczka rankingu WTA, okazała się dziś zbyt wymagającą przeciwniczką. Pierwszy set był dość wyrównany. Przy stanie 4:4 poznanianka została przełamana i uległa 4:6. W drugim secie Linette zaczęła odczuwać ból nogi i miała trudności z bieganiem. Polka prowadziła 1:0, ale potem przegrała sześć gemów z rzędu.

W turnieju singlowym kobiet uczestniczyły trzy polskie tenisistki. Wczoraj z rywalizacją pożegnała się także Magdalena Fręch, która przegrała z Bułgarką Wiktorią Tomową 4:6, 6:7 . Jedyną polską tenisistką w 1/8 finału będzie Iga Świątek. W najbliższym meczu zagra z Chinką Xiyu Wang.

Redakcja: Ł. Sadlak