Wnioski wpłynęły. Czas na kolejny etap OBO
Zakończyło się przyjmowanie wniosków, czyli pomysłów mieszkańców do 11. edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.
Dotychczas do ratusza wpłynęło 129 projektów – zdecydowana większość w formie elektronicznej. – Niewykluczone, że ta liczba się zmieni, bo dokumenty można było także przesłać pocztą – powiedziała Beata Kardynał-Stawicka koordynator OBO.
Spośród dotychczas zgłoszonych projektów, 32 to zadania ogólnomiejskie, pozostałe dotyczą poszczególnych osiedli. Najbardziej aktywni byli mieszkańcy os. Grunwaldzkiego, Nad Jeziorem Długi, Jarot oraz Nagórek
– dodała.
Zgłoszone pomysły mieszkańców, które miałyby zostać sfinansowane z OBO, to projekty nowych inwestycji, a także remontów oraz działania o charakterze kulturalnym i sportowym. Teraz złożone wnioski będą weryfikowane pod względem formalnym. A te, które zostaną zakwalifikowane do głosowania, poznamy w połowie maja. Samo głosowanie odbędzie się w czerwcu.
Przypomnijmy, że kwota 11. edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego to 7,5 mln złotych – w tym na zadania osiedlowe 5 milionów 300 tysięcy, a na ogólnomiejskie 2 miliony 200 tysięcy złotych.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Niebojewska







![Trwa jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI] Trwa jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F20260628_131644.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)















