Ełk wzbogaci się o nowe autobusy elektryczne
Ełk zakupi pięć nowych autobusów elektrycznych. Wniosek samorządu o dofinansowanie inwestycji zgłoszony do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska został pozytywnie zaopiniowany, a miasto zaproszono do kolejnego etapu programu „Zielony transport publiczny”.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska zaprosił Ełk do ostatniego etapu rządowego projektu, czyli do negocjacji warunków związanych z dofinansowaniem zakupu i terminem dostaw autobusów. Ełcki samorząd stara się o ponad 12 mln zł dofinansowania wartej 19 mln zł inwestycji. Celem programu „Zielony transport publiczny” jest obniżenie wykorzystania energii i szkodliwych paliw w miejskim transporcie zbiorowym. W programie bierze udział 67 samorządów z całej Polski.
Po Ełku jeździ już 8 autobusów hybrydowych, wkrótce dołączą do nich w pełni elektryczne pojazdy.
Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek
Autor: M. Zbrożek
Redakcja: M. Rutynowski






















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)




