Polecane, Aktualności, Aplikacja mobilna, Pisz, Region
Zmiana na stanowisku dowódcy Batalionowej Grupy Bojowej NATO
Batalionowa Grupa Bojowa NATO stacjonująca w Orzyszu ma nowego dowódcę. Podpułkownika Craiga Broylesa zastąpił ppłk Trevor Philips.
Nowy dowódca powiedział, że przybył tutaj, żeby wszystkich wesprzeć i wspomóc. Żołnierze mają tu określoną misję, dlatego będzie kontynuował to, co robili jego poprzednicy. Dodał, że Polska jest pięknym i cudownym krajem.
– Nowa zmiana żołnierzy wraz z dowódcą ma już plan działań i od poniedziałku przystępuje do pracy – mówił dowódca 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej płk Piotr Fajkowski. To są konkretne działania – od wspólnych strzelań i ćwiczeń aż do synchronizacji działań.
Batalionowa Grupa Bojowa NATO liczy ok. 1200 żołnierzy i stacjonuje w Orzyszu od 2017 r. Jej trzon stanowi 800 amerykańskich żołnierzy. Grupę dopełniają żołnierze z Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji.
Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek
Autor: M. Zbrożek
Redakcja: K. Ośko


























![Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA] Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FGitarowy-rekord-swiata-10.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)











