Krem do twarzy z aloesem – zalety
Na rynku kosmetycznym możemy znaleźć różnego rodzaju kremy do twarzy, w których wykorzystano składniki aktywne dostosowane do potrzeb danego typu skóry. Do chętnie wykorzystywanych substancji możemy bez wahania zaliczyć wyciąg z aloesu, wszechstronnej rośliny, która już na dobre zadomowiła się w składach naszych ulubionych produktów do twarzy czy ciała.
Dlaczego kosmetyki z aloesem cieszą się tak dużym zainteresowaniem? Jakie korzyści zapewnia stosowanie kremu do twarzy z tym składnikiem?
Właściwości aloesu
Aloes, który naturalnie rośnie w Ameryce, Afryce i na Półwyspie Arabskim, obecnie jest uprawiany jako roślina doniczkowa w wielu krajach na całym świecie. Właściwości prozdrowotne soku z aloesu zostały już tak rozpowszechnione, że wykorzystuje się go nie tylko w kosmetyce, ale również w przemyśle spożywczym. Jest on przede wszystkim cennym źródłem witamin A, C, E oraz witamin z grupy B. Dodatkowo jest bogaty w mikroelementy, m.in. wapń, selen, magnez, cynk, miedź i potas.
Głównymi właściwościami aloesu jest działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze, przeciwgrzybicze i przeciwbólowe. Ponadto może zredukować obrzęki, dostarczyć niezbędnego nawilżenia, a do tego oczyścić i złagodzić podrażnienia. Jeżeli będziemy spożywali aloes, możemy też liczyć na wspomożenie metabolizmu, wzmocnienie odporności i wsparcie dla układu trawiennego. Co szczególnie istotne, oprócz działania na skórę, o którym powiemy więcej poniżej, aloes może również pozytywnie wpływać na porost włosów i łagodzić stany zapalne powstałe w jamie ustnej.
Krem do twarzy z aloesem – kiedy warto go wybrać?
Krem do twarzy z aloesem nie jest być może nowością na rynku, jednak wciąż cieszy się ogromną popularnością. Co więcej, aloes możemy znaleźć również w serach, maseczkach, balsamach do ciała czy też produktach przeznaczonych do codziennego oczyszczania skóry. Jedną z największych zalet tego składnika jest fakt, że może być stosowany niezależnie od typu cery – jego właściwości sprawdzą się zarówno w przypadku cery tłustej, mieszanej, suchej, a także wrażliwej, naczynkowej czy trądzikowej.
Aloes wnika w głąb skóry, silnie ją odżywiając i nawilżając. Jednocześnie łagodzi on stany zapalne i normalizuje pracę gruczołów łojowych, jeśli zatem zmagamy się z dużym przetłuszczeniem i nawracającymi wypryskami, dobrze jest wdrożyć do pielęgnacji krem do twarzy z tą substancją. Produkt tego typu rozszerza delikatnie naczynka krwionośne, w związku z czym skóra staje się lepiej ukrwiona. Ponadto, wraz z systematycznym stosowaniem, zauważymy poprawienie jej jędrności i gładkości. Oprócz tego aloes rozjaśnia przebarwienia, tym samym ujednolicając koloryt cery, a przy tym pomaga jej w odzyskaniu zdrowego, wewnętrznego blasku. Warto podkreślić, że wyciąg z aloesu jest dodawany nawet do kosmetyków przeznaczonych dla skóry dojrzałej, których zadaniem jest wygładzenie zmarszczek.
Poza kremem do twarzy z aloesem możemy też od czasu do czasu zdecydować się na nałożenie czystego żelu aloesowego. Przykładowo sprawdzi się on doskonale jako nawilżający podkład na włosy, kiedy chcemy przeprowadzić zabieg olejowania.
Artykuł sponsorowany