Kolej zamiast Wielbarka wybrała Pisz
Od dziś nie kursują pociągi relacji Szczytno-Wielbark.
Jak poinformował Warmińsko-Mazurski Zakład Przewozów Regionalnych w Olsztynie zdecydowały względy ekonomiczne i zbyt małe zainteresowanie podróżnych. Pociągi na tej linii miały dowozić pracowników fabryki meblarskiej należącej do grupy Ikea. Firma Swedwood ma w Wielbarku zakłady zatrudniające ponad tysiąc osób.
Pociągi Szczytno-Wielbark kursowały od początku tego roku. Ruch pasażerski przywrócono tam po kilkunastu latach. Było to możliwe, bo trasę o długości ponad 20 kilometrów fabryka zrewitalizowała na własny koszt. Przyjazdy i odjazdy pociągów miały być dostosowane do pracy zakładu. Ostatecznie uruchomiono tylko po dwa pociągi w obie strony w ciągu dnia. Regionalnemu przewoźnikowi nie udało się porozumieć w sprawie dofinansowania przez Swedwood trzeciego, wieczornego połączenia. Dodatkowo firma autobusowa, która dowoziła pracowników pod bramę fabryki obniżyła ceny swoich biletów. Dlatego pociągami – zamiast spodziewanych 80 pasażerów na każdy kurs – jeździło zaledwie kilkanaście osób.
W miejsce zlikwidowanego połączenia Szczytno-Wielbark Warmińsko-Mazurskie Przewozy Regionalne wprowadzą pociąg relacji Olsztyn-Szczytno-Pisz, który będzie kursował od 20 czerwca do końca września. (pap/kan/bsc)





















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)






