DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro

Dobra gra w pierwszym secie nie wystarczyła. Indykpol AZS Olsztyn przegrał z liderem PlusLigi

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn przegrali w hali Urania z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3 (25:27, 17:25, 16:25) w rozgrywkach PlusLigi.

Podopieczni Daniela Castellaniego od pierwszych piłek postawili twarde warunki liderowi rozgrywek. Akademicy grali z ZAKSĄ punkt za punkt, a w połowie seta wyszli nawet na kilkupunktowe prowadzenie. Dobrze funkcjonował system blok-obrona, z kolei w ataku bez większych problemów radzili sobie m.in. Damian Schulz, Wojciech Żaliński czy Ruben Schott. Niestety, gospodarze przy prowadzeniu 19:16 stracili kilka punktów z rzędu, a kędzierzynianie najpierw dogonili rywali, a następnie wygrali seta na przewagi 27:25.

ZAKSA kontynuowała solidną i dobrą grę w drugiej partii, AZS z kolei wyglądał na lekko zagubionego po przegranej końcówce w poprzednim secie. Imponowały zwłaszcza ataki po ciasnym skosie Aleksandra Śliwki, skutecznie punktował także Łukasz Kaczmarek, a klasą i różnorodnością w rozegraniu imponował Benjamin Toniutti. Akademicy mieli również problemy z przebiciem się przez blok liderów PlusLigi. ZAKSA bez większych problemów wygrała seta 25:17, prowadząc w meczu 2:0.

Goście w trzecim secie cały czas nie zwalniali tempa, utrzymując 4-5 punktowe prowadzenie. AZS, poza pojedynczymi zrywami, nie był w stanie zbliżyć się do kędzierzynian. Ostatecznie siatkarze Nikoli Grbicia zwyciężyli 25:16, a w całym spotkaniu 3:0.

Chcielibyśmy, aby nasza gra w całym sezonie wyglądała tak, jak w pierwszym secie – przyznał rozgrywający AZS-u, Kamil Droszyński.

00:00 / 00:00

Nastawialiśmy się na wyrównaną walkę, i taka też była – powiedział z kolei przyjmujący ZAKSY, Kamil Semeniuk.

MVP spotkania wybrany został Benjamin Toniutti. Olsztynianie po tym meczu zajmują 10 lokatę. W piętnastu meczach zgromadzili osiemnaście punktów.

Indykpol AZS Olsztyn – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (25:27, 17:25, 16:25)

Indykpol AZS Olsztyn: Rojas Javier Octavio Concepcion, Ruben Schott, Damian Schulz, Przemysław Stępień, Dmytro Teriomenko, Wojciech Żaliński – Jędrzej Gruszczyński (libero) – Robbert Andringa, Jakub Ciunajtis (libero), Kamil Droszyński, Remigiusz Kapica, Mateusz Poręba.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Krzysztof Rejno, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Benjamin Toniutti – Paweł Zatorski (libero) – Korneliusz Banach (libero), Bartłomiej Kluth, Rafał Prokopczuk, Adrian Staszewski.

A. Dybcio/P. Świniarski

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn
Zielona Armia pomaga bezdomnym zwierzakom

Zawodnicy siatkarskiego superligowego AZS-u mają słabość do zwierząt. W tym roku słabość przekłuwają w siłę i organizują zbiórkę na rzecz bezdomnych czworonogów. Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn...