„Remontowcy” z Elbląga obchodzą swoje święto. Jednostka niedługo przeniesie się do nowej siedziby
16. Żuławski Batalion Remontowy stacjonujący w Elblągu obchodzi po raz ostatni swoje doroczne święto.
Zmienia się bowiem jego siedziba, a przede wszystkim batalion będzie przeformowany w Pułk Logistyczny – wyjaśnia dowódca jednostki, ppłk Piotr Pankowski. Jej rola jest kluczowa, „remontowcy” odpowiadają za sprawność większości wojskowego sprzętu.
Jednostka niebawem opuści koszary przy Królewieckiej i przeniesie się do nowoczesnej siedziby przy ulicy Łęczyckiej. Stacjonujący w Elblągu 16. Żuławski Batalion Remontowy w ubiegłym roku wrócił po siedmiu latach do swojej macierzystej jednostki, czyli 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Jej dowództwo zostało przeniesione do Białobrzegów, ale w województwie warmińsko-mazurskim jednostki dywizji są w Braniewie, Giżycku, Bartoszycach, Węgorzewie i Gołdapi.
Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio















![Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA] Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FGitarowy-rekord-swiata-10.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)












