Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Żołnierzy „Remontówki” czeka przeprowadzka. W Elblągu powstanie super nowoczesna hala

Fot. 16brem.wp.mil.pl/

16. Żuławski Batalion Remontowy rozpoczął proces przeformowania w pułk logistyczny. Jednostka w ubiegłym roku wróciła po siedmiu latach do rodzimej, 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Mimo zmiany zaszeregowania, stacjonowała i stacjonuje w Elblągu, ale czeka ją przeprowadzka. I budowa najnowocześniej hali remontowej w polskiej armii. ”Remontówka” jak nazywają batalion żołnierze przeniesie się z ulicy Królewieckiej na Łęczycką. Nowa siedziba będzie bardzo nowoczesna, a sam batalion, czyli serce pułku przetrwa jako jego element – tłumaczy dowódca jednostki ppłk Piotr Pankowski. Przeprowadzka potrwa kilka miesięcy, bo w nowej lokalizacji powstanie najnowocześniejsza w siłach zbrojnych baza remontowa. Ta super nowoczesna hala będzie gotowa za dwa lata.

16. Żuławski Batalion Remontowy prowadzi rekrutację żołnierzy i  pracowników cywilnych. Potrzebnych jest kilkaset osób – żołnierzy w każdym korpusie osobowym jak i specjalistów.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, żołnierze, 16 Żuławski Batalion Remontowy, przeprowadzka, baza remontowa, remontówka
Poznaliśmy wyrok sądu w sprawie żołnierzy z Giżycka. Wojskowi pobili i znieważyli policjantów oraz strażnika miejskiego

Na kary od 7 tys. 200 zł  do 10 tys. złotych grzywny skazał Sąd Rejonowy w Giżycku trzech oficerów Wojska Polskiego. Byli oskarżeni o znieważenie policjantów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV