Zobacz perełki polskiej motoryzacji
Junak, WSK, WFM, Jawa i inne. W Elblągu można od dziś oglądać klasyki polskiej motoryzacji, a także motocykle produkcji czeskiej i niemieckiej, które po polskich drogach jeździły w latach 60-tych, 70-tych i 80-tych.
Pomysłodawcami wystawy i właścicielami stalowych rumaków są elblążanie: Krzysztof Nowacki – miłośnik jednośladów i policjant z zespołu prasowego elbląskiej komendy oraz Filip Banaszek i Łukasz Bieniok. Najstarszym eksponatem na wystawie jest jednak rower z 1937 roku, który wciąż jest na chodzie.
Ekspozycję można oglądać w Ratuszu Staromiejskim od godziny 18.00. Wstęp na nią jest bezpłatny. Motocykle będą parkować w elbląskim ratuszu do 10 marca. (aj/bsc)
























![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)

