Paulina Plichta na podium w Pucharze Świata
Znakomity start w Pucharze Świata w gimnastyce sportowej odnotowała Paula Plichta, która przywiozła z niemieckiego Cottbus brązowy medal.
W finale skoku wyprzedziły ją tylko gospodynie – Janine Berger i Kim Bui.
To doskonały prognostyk przed majowymi Mistrzostwami Europy. Dlatego też gimnastyczka SMS-u Olsztyn nie ukrywała radości z tego wyniku.
W Cottbus wystąpiły jeszcze dwie Polki – Katarzyna Jurkowska i Marta Pihan-Kulesza, która zdobyła złoty medal w ćwiczeniach wolnych. Katarzyna Jurkowska zajęła piątą lokatę na równoważni.
Puchar Świata w gimnastyce sportowej – Cottbus 2014 (skok kobiet)
1. Berger Janine (Niemcy) – 14,712
2. Bui (Niemcy) – 14,262
3. Paula Plichta (Polska, SMS Olsztyn) – 14,100
4. Noemi Makra (Węgry) – 14,012
5. Kirsten Beckett (RPA) – 13,987
6. Marina Nekrasova (Azerbejdżan) – 13,625
7. Angel Wong Hiu Ying (Hongkong) – 13,562
8. Jasmin Mader (Austria) – 13,425
(pświn/łw)























![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



