Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

70-latek zaatakował nożem żeglarzy

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Adobe Stock

70-letni mężczyzna w porcie żeglarskim w Sztynorcie zaatakował nożem żeglarzy. Jednego poważnie zranił w klatkę piersiową.

Zastępca Prokuratora Rejonowego w Giżycku Maciej Prokop poinformował, że zatrzymany to 70-letni mieszkaniec Płocka Dariusz R. Śledczy postawili mężczyźnie dwa zarzuty. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt. Sąd nie zastosował aresztu, wyznaczając dozór policji i poręczenie w wysokości 20 tys zł.

Do tego zdarzenia doszło we wtorek wieczorem w największym porcie żeglarskim w na Mazurach, w Sztynorcie, gdy żeglarze spłynęli z jeziora. Przy kei na pokładzie jednej z łodzi wybuchła awantura. 70-letni mieszkaniec Płocka chwycił nóż i zaatakował załogantów. Jednego ranił poważnie w klatkę piersiową. Pomocy żeglarzom udzielili ratownicy z karetki wodnej. Obaj mężczyźni do szpitala w Giżycku.

Napastnik został zatrzymany na łodzi przez policjantów z Węgorzewa. – Pobrano mu krew na zawartość alkoholu i obecność substancji psychoaktywnych – poinformowała Agnieszka Filipska, oficer prasowa policji w Węgorzewie.

Autorzy: A. Libudzka, J. Kiewisz- Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Sztynort, nożownik
„Groziło mu zawalenie”. Po latach zakończono remont kolejnego zabytku w Sztynorcie

Trwają prace, mające uratować przed popadnięciem w ruinę pałac w Sztynorcie na Mazurach. Od 2013 roku właścicielem pałacu jest Polsko-Niemiecka Fundacja Ochrony Zabytków Kultury, która prowadzi...

Zamknij
RadioOlsztynTV