DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Indykpol wraca z Rzeszowa bez punktów

Fot: Indykpol AZS Olsztyn

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przegrali wyjazdowe spotkanie z Asseco Resovią Rzeszów 1:3. Była to piąta porażka akademików w obecnym sezonie.

Nie tak zawodnicy i kibice Indykpolu AZS Olsztyn wyobrażali sobie sobotnie starcie z Asseco Resovią Rzeszów. Przypomnijmy, że w poniedziałek ekipa ze stolicy Warmii i Mazur uległa drużynie z Gdańska, nie zdobywając nawet seta. Akademicy z Kortowa w starciu z Treflem byli drużyną słabszą w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Dla olsztynian była to czwarta porażka w sezonie, która spowodowała spadek w ligowej tabeli na 11. miejsce.

Mecz w Rzeszowie miał odbudować morale zespołu. W porównaniu z poprzednią kolejką Akademicy wyszli na parkiet bardzo zmotywowani. Niestety, pomimo zdecydowanie lepszej gry niż w pojedynku z Treflem, zawodnicy z Olsztyna i tym razem musieli uznać wyższość rywali. Przyznać trzeba, że siatkarzom Indykpolu, w wielu momentach nie dopisało dzisiaj szczęście. Podopieczni Javiera Webera lepsi byli tylko w secie trzecim, którego wygrali 25:23. Pozostałe partie kończyły się nieznaczną przewagą rywali.

Indykpol AZS Olsztyn w starciu z wiceliderem tabeli PlusLigi, musiał sobie radzić bez środkowego Tylora Averilla. Bardzo udanie zastąpił go Szymon Jakubiszak.

00:00 / 00:00

Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (26:24, 25:23, 23:25, 25:20).

Asseco Resovia Rzeszów: Jan Kozamernik, Jakub Bucki, Jakub Kochanowski, Fabian Drzyzga, Klemen Cebulj, Torey DeFalco – Paweł Zatorski (libero) – Thibault Rossard, Maciej Muzaj, Michał Kędzierski.

Indykpol AZS Olsztyn: Bartłomiej Lipiński, Moritz Karliztek, Szymon Jakubiszak, Mateusz Poręba, Karol Butryn, Joshua Tuaniga – Jakub Ciunajtis (libero) – Robert Andringa, Kamil Szymendera, Kuba Hawryluk, Jan Król.

Kolejnym przeciwnikiem Indykpolu będą siatkarze Projektu Warszawa. Mecz odbędzie się 22 listopada w Iławie.

Autor: Ł. Sadlak

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn
O przełamanie może być trudno. Indykpol AZS zagra z wiceliderem

Czy mecz z wiceliderem będzie odpowiednią okazją, by poprawić nastrój po dwóch porażkach z rzędu? Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się na wyjeździe z Asseco Resovią...