Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

4 modele materacy idealne przy przewlekłych bólach kręgosłupa!

Bóle kręgosłupa są jedną z najczęściej odczuwanych dolegliwości w coraz młodszych grupach wiekowych. Mogą dotyczyć każdego jego odcinka i przeważnie znacznie pogarszają sprawność oraz jakość życia codziennego. Warto je łagodzić również za pomocą ergonomicznego, komfortowego snu, na co wpływa starannie dobrany materac. Poznaj 4 modele, które przy problemach z kręgosłupem sprawdzą się idealnie!

Właściwy materac wpływa bezpośrednio na ułożenie kręgosłupa w pozycji leżącej, a jest to niezmiernie istotne, ponieważ sen zajmuje człowiekowi 1/3 doby, a więc wiele godzin. Znaczenie ma rozmiar produktu (np. materac 120×200 jest idealny dla jednej osoby, zaś 160×200 dla pary) oraz jakość wykonania. Jakie modele będą strzałem w 10? Przekonaj się!

1. Materac Mediolan Multipocket

To materac o dwóch stopniach twardości, dlatego w zależności od aktualnych potrzeb organizmu można spać na wybranej stronie produktu. Jedna strona jest średnio twarda, wykonana z pianki poliuretanowej, natomiast druga – twarda z matą kokosową, o dodatkowych właściwościach przeciwalergicznych. Konstrukcja multipocket posiada aż 510 sztuk sprężyn na 1m2, co gwarantuje jeszcze lepsze podparcie kręgosłupa i całego ciała. Strefy twardości są wręcz obowiązkowe przy bólach kręgosłupa i stawów, a różnicę w jakości snu odczujesz już po pierwszej nocy.

2. Materac Geneva Trawa Multipocket

Twardy materac kieszeniowy oparty na mocnej konstrukcji ze zwiększoną liczbą sprężyn w liczbie 510 sztuk na 1m2. Dostępny jest w wielu rozmiarach. Jeśli cenisz sobie wolną przestrzeń wokół siebie i śpisz sam, zdecyduje się na materac 140×200 cm. Przy spaniu z partnerem lepszą opcją będzie 160/180×200 cm. Geneva Trawa Multipocket zapewnia idealne podparcie kręgosłupa, a użytkownicy wskazują na złagodzenie napięcia mięśni i bólu pleców. Dodatkową zaletą jest warstwa z trawy morskiej, która ma w składzie pierwiastek jodu. Uwalniany jest on stopniowo podczas użytkowania.

3. Materac Toledo

Trzecią propozycją jest materac Toledo, z nieco wyższej półki cenowej, jednak ze względu na liczne atuty stanowi bardzo częsty wybór osób z problemami zdrowotnymi lub chcących po prostu dobrze się wysypiać. To materac dwustronny z rdzeniem lateksowym, zmiękczony pianką visco memory, która reaguje na nacisk i temperaturę ciała, przyjemnie je otulając. Jedna strona jest miękka, zaś druga średnio twarda. Cechą charakterystyczną produktu jest sprężystość punktowa, pomagająca w regeneracji tkanek.

4. Materac Amsterdam

Ostatnią propozycją przy bólach kręgosłupa jest materac Amsterdam, dwustronny (średnio twardy i bardzo twardy), wzbogacony pianką visco memory o cechach termoplastycznych. Bardzo dobrze dopasowuje się do krzywizn ciała, w tym do anatomicznej budowy kręgosłupa, odciążając go. Wybierając go, zwiększasz szanse na bezbólowe poranki, pozbawione sztywności stawów czy bolesnego promieniowania do kończyny dolnej. Jeśli zmagasz się z dyskopatią lub chorobą zwyrodnieniową, będzie to strzał w 10!

Artykuł sponsorowany

Przeczytaj poprzedni wpis:
Marszałek Kuchciński: nie pozwolimy stracić środków unijnych

- Pierwszym wyzwaniem jest sprawne inwestowanie funduszy europejskich – mówił w Porannych Pytaniach Marcin Kuchciński, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego wybrany we wtorek na nową kadencję. Odniósł się...

Zamknij
RadioOlsztynTV