Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

39-latek odpowie za zabójstwo sprzed 15 lat

Olsztyńscy policjanci kryminalni po 15 latach wrócili do niewyjaśnionej sprawy zabójstwa w Pielgrzymowie pod Nidzicą i dzięki nowym ustaleniom oraz nowoczesnej technologii zatrzymali i aresztowali 39-latka podejrzanego o dokonanie tej zbrodni.

Pod koniec stycznia 2006 r. w Pielgrzymowie w gminie Kozłowo nieznany sprawca ciężko pobił 82-letnią kobietę. Doznała ona wielonarządowych obrażeń wewnętrznych klatki piersiowej i głowy, w wyniku czego zmarła. Ze względu na niewykrycie sprawcy śledztwo zostało umorzone.

Do sprawy po latach wrócili policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Po ponownej szczegółowej analizie zgromadzonego materiału wytypowano osobę podejrzaną o dokonanie zbrodni – mówi aspirant Tomasz Markowski z warmińsko-mazurskiej policji dodając, że w chwili popełnienia przestępstwa mężczyzna miał 24 lata.

To mieszkaniec tej samej gminy co 82-latka, który był wtedy podejrzany o dokonanie kilku kradzieży z włamaniem w tej okolicy, również w okresie, kiedy do zbrodni doszło. W sprawie tych przestępstw był zatrzymywany i skazany na karę pozbawienia wolności, którą odbył

– wyjaśnił Markowski.

00:00 / 00:00

Widząc zainteresowanie policji 39-latek zmienił nazwisko i przeniósł się na Podkarpacie. Prokurator rejonowy w Nidzicy po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem wznowił postępowanie, a następnie wydał zgodę na zatrzymanie 39-latka. Prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa, za co grozi kara od lat 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Mężczyzna nie przyznał się do winy. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: Ł. Sadlak/M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Nidzica
Kradli katalizatory i niszczyli samochody. Dwaj bracia usłyszeli po 13 zarzutów

Dwaj bracia z gminy Biała Piska od maja kradli katalizatory i narzędzia oraz niszczyli samochody. Kilka razy był z nimi 26-latek z gminy Pisz. Katalizatory wycinali...

Zamknij
RadioOlsztynTV