Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

3,5 miliona osób odprawiono na polsko-rosyjskich przejściach granicznych od początku roku

Fot. W-MOSG

Wzmożony ruch straż zanotowała podczas trwania w Rosji mistrzostw świata w piłce nożnej i w okresie świątecznym dla Rosjan.

W tym roku na przejściach z obwodem kaliningradzkim odprawiono ponad 3 i pół miliona osób, w tym 2 miliony Rosjan – podała straż graniczna. Rzecznik Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej Mirosława Aleksandrowicz poinformowała, że od 1 stycznia do 26 grudnia 2018 roku na przejściach z Rosją odprawiono mniej osób niż w ubiegłym roku, kiedy to podróżowało 3 miliony 900 tysięcy osób.

Od początku roku funkcjonariusze odprawili ponad milion 300 tysięcy obywateli Polski, 2 miliony 200 tysięcy cudzoziemców, z czego prawie 2 miliony stanowili obywatele Rosji. W 2017 roku na przejściach z obwodem kaliningradzkim odprawiono ponad milion 400 tysięcy Polaków, 2 i pół miliona cudzoziemców, w tym blisko 2 miliony 300 tysięcy obywateli Rosji.

W tym roku największy ruch zanotowano, m.in. w okresie świątecznym dla Rosjan, tj. od 2 stycznia do 8 stycznia w 2018 roku. Polsko-rosyjską granicę przekroczyło prawie 77 tysięcy Rosjan, ogółem ruch w tych dniach wyniósł 105 tysięcy. W 2017 roku w tym samym okresie odprawiono 68 tysięcy Rosjan. Ogółem w tych dniach granicę przekroczyło 96 tysięcy osób.

Wzmożony ruch odnotowano także podczas mistrzostw świata w piłce nożnej, od 14 czerwca do 15 lipca. Przez drogowe przejścia graniczne przejechało wtedy prawie 29 tysięcy kibiców z całego świata. Najwięcej, bo 18 tysięcy stawiło się na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach.

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, Polska, Rosja
Nasze sklepy są dla nich za drogie. Rosjanie z obwodu kaliningradzkiego mniej kupują w Polsce

Polskie służby celno-skarbowe wskazują, że w tym roku Rosjanie, którzy przyjeżdżają do Polski z obwodu kaliningradzkiego robią mniejsze zakupy. Wynika to ze spadku wartości rubla. Jak...

Zamknij
RadioOlsztynTV