Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

30-latek okradł kolegę. Posłużył się aplikacją Blik

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Mieszkaniec Pasymia boleśnie przekonał się o tym, że czasami lepiej na noc wracać do swojego domu.

27-letni mężczyzna odwiedził swoich znajomych. Wizyta przeciągnęła się, więc postanowił u nich zanocować. Po kilku dniach zorientował się, że z jego konta zniknęły pieniądze. Skontaktował się z bankiem i potwierdził, że ktoś dokonał zbliżeniowo 9 transakcji na 300 złotych. Po zablokowaniu karty odnotowano jeszcze 18 takich wyłudzeń.

Sprawą zajęła się policja – mówi Izabela Cyganiuk z biura prasowego policji w Szczytnie.

30-latek wykorzystując nieuwagę swojego znajomego, który pozostawił portfel na szafce, spisał sobie na kartkę nr jego rachunku bankowego. Następnie dane te wprowadził do aplikacji Blik. Był na tyle zuchwały, że właśnie w tym dniu przyjechał do 27-latka pożyczyć pieniądze. 30-latek został zatrzymany przez kryminalnych i usłyszał zarzuty, do których się przyznał.

Oprócz zakończonej znajomości, mężczyzna usłyszał łącznie 9 zarzutów. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: B. Gajlewska/KPP Szczytno
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, kradzież, pasym, blik
Z problemami, ale ruszył. Proces kilkunastu policjantów oskarżonych o znęcanie się nad przesłuchiwanymi odbywa się w Ostródzie

W Ostródzie dziś rozpoczął się proces 17 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, oskarżonych o znęcanie się nad przesłuchiwanymi. Sprawa zaczęła się w 2015 roku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV